2022 წლის 19 სექტემბერს სსიპ ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის მოწვეულმა ტრენერმა თამარ სამხარაძემ ეროვნული უმცირესობების საჯარო მოხელეებისათვის ჩაატარა ლექცია თემაზე ,,ევროინტეგრაცია’’
: 2022-09-27
2022 წლის 19 სექტემბერს სსიპ ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის მოწვეულმა ტრენერმა თამარ სამხარაძემ ეროვნული უმცირესობების საჯარო მოხელეებისათვის ჩაატარა ლექცია თემაზე ,,ევროინტეგრაცია’’, რომელიც მოიცავდა შემდეგ საკითხებს: ევროკავშირის და ნატოს შექმნის ისტორია; ევროკავშირის გაფართოების ისტორია; ევროკავშირის ინსტრიტუტები, ხელშეკრულებები და ფაქტები ევროკავშირზე. ლექციაზე დიდი დრო დაეთმო საქართველოსა და ევროკავშირის ურთიერთობების საკითხს. ლექცია ჩატარდა სსიპ ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლაში „საჯარო მოხელეთა ინტეგრაციის პროგრამის“ ფარგლებში, რომელიც მიზნად ისახავს ეროვნულ უმცირესობათა წარმომადგენელი საჯარო მოხელეებისთვის პროფესიული უნარების, ზოგადი და დარგობრივი ენის კომპეტენციების განვითარებას, სამუშაო სივრცეში მათ მიერ სახელმწიფო ენის წარმატებით გამოყენების ხელშეწყობას, ქართულენოვან კოლეგებთან თანამშრომლობის გაძლიერებას, რაც უზრუნველყოფს მათ ინტეგრაციას საზოგადოებრივ სივრცეში. პროგრამაში ჩართულია 26 საჯარო მოხელე 3 მუნიციპალიტეტიდან (ნინოწმინდა, დმანისი და გარდაბანი).

On September 19, 2022, the guest trainer of LEPL Zurab Zhvania School of Public Administration - Tamar Samkharadze delivered a session on "European Integration"
: 2022-09-27
On September 19, 2022, the guest trainer of LEPL Zurab Zhvania School of Public Administration - Tamar Samkharadze delivered a session on "European Integration" for public servants representing national minorities. The session included issues regarding the history of European Union and NATO; History of EU enlargement; European Union institutions, Treaties and facts about European Union; Relations between Georgia and European Union. The session was held at the Zurab Zhvania School of Public Administration within the framework of “Public Servants' Integration Program” aims to develop professional skills, general and sectoral language competencies of public servants representing ethnic/national minorities, to promote successful use of the date language by them in the workplace, to strengthen cooperation with Georgian-speaking colleagues, thereby to ensure their integration into a public sector. 26 beneficiaries from 3 target municipalities (Ninotsminda, Gardabani, Dmanisi) are involved in the program.