სსიპ ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სასერთიფიკატო პროგრამა „სახელმწიფო ენის ელჩები“ დაიწყო.
: 2022-11-21
სსიპ ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სასერთიფიკატო პროგრამა „სახელმწიფო ენის ელჩები“ დაიწყო. მეორე ნაკადის 20 მონაწილე საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან წინასწარი კონკურსის შედეგად შეირჩა. ჟვანიას სკოლის ქუთაისის კამპუსში პირველი შეხვედრა ჩატარდა . პროგრამა მოიცავს თეორიულ და პრაქტიკულ ნაწილს, რომელიც გაგრძელდება 5 თვე და ემსახურება ტრენერთა მომზადებას ან/და გადამზადებას სახელმწიფო ენის სწავლებისა და ინტეგრაციის საკითხებში ეროვნული უმცირესობების წარმომადგენელთათვის სახელმწიფო ენის სწავლების უზრუნველსაყოფად შემდგომში მათი ერთიან სახელმწიფოებრივ სივრცეში ინტეგრაციის ხელშეწყობის მიზნით.

LEPL Zurab Zhvanias Public Administration certification program “Ambassadors of state language” has started.
Second waves 20 participants were selected from different districts of Georgia as a result of preliminary competition. Zhvania Schools first meeting in Kutaisi campus was held.
Program includes theoretical and practical parts, which will last 5 months and serves purpose of training/retraining trainers in matters of state language teaching and integration for representatives of national minorities to provide state language teaching for the purposes of furthering their integration in the unified state.